Blogs

[POLISH] Gfinity Spring Masters II: Przewidywania i zapowiedzi KYAN1TE’a

Thu 14th May 2015 - 12:55pm

Ostatnio Ninjas dobrnęli do finału i przegrali przeciwko EnVyUs. Nieco ponad miesiąc temu odbył się drugi Gfinity Spring Masters. Tym razem z większą liczbą zespołów i bez wątpienia zrobił wrażenie nieważne, czy oglądany na żywo, czy za pośrednictwem Internetu.


Impreza została rozbudowana z ośmiu drużyn do dziesięciu, konkurujących o dużą pulę nagród wynoszącą pięćdziesiąt tysięcy dolarów. Property, Gamers2 & Infused zostali usunięci, aby zrobić miejsce na powrót Natus Vincere, Titan, Team Liquid oraz duetu Vox Eminor & Team Immunity.
Cloud9 powróci ze świeżym składem po wyrzuceniu Kanadyjczyka Semphis'a i często sprawdzanego Shahzam'a za używanie iBuyPowera w 'Skadoodle' oraz gracza, który nie potrzebuje wprowadzenia przez swoje zawiłe dni - fREAKAZOiDa.

Tryb gry nie został jeszcze ogłoszony, tak samo jak grupy. Na podstawie obecnej formie zespołów, jako komentator i dumny członek drużyny Ninjas in Pyjamas wydaję mi się, że mogę dodać swoje dwa grosze przewidując w jaki sposób według mnie będzie wyglądać turniej za tydzień. Moje przemyślenia będą opierać się na tym, że drużyny będą kończyć od dziesiątego do pierwszego miejsca, a drużyny na pozycji pierwszej i drugiej będą brać udział w wielkim finale.

 

 


EnVyUs – ostatnio strona francuska nie wyglądała zbyt pewnie zarówno w meczach online jak i offline. Przegrywając 5-16 w meczu online przeciwko szwedzkiej drużynie Fnatic na mapie de_cache, na której spodziewalibyśmy się raczej ich triumfu. Niedawno przegrali również BO3 przeciwko norweskiej drużynie LGB, czego raczej nikt się nie spodziewał. Ponadto byli bardzo bliscy przegranej przeciwko HellRaisers Team. (Wynik: 16:14) na mapie de_overpass.
EnVyUs ledwo również poradziła sobie z nowo korowanymi mistrzami ESP (ESL PRO SERIES) Mousesports i nawet nie kwalifikującymi się do finału FACEIT League 2015 w trybie offline. Wygrali tylko 4 na 10 meczy.


Jednakże, to co na pewno wiemy o drużynie to to, że są oni bardziej niż świadomi swoich ostatnich problemów i bez wątpienia będą ciężko pracować, starając się poprawić swoje problemy. Przed najbliższym weekendem wzmocnią swoją formę, aby utrzymać się przy tytule Gfinity Spring Master.


Czy myślę, że wystarczy to aby wygrać turniej?
Oczywiście, że tak. Jednakże będą musieli pracować dużo ciężej niż kiedykolwiek.


Moja prognoza: Przewiduję, że zakończą turniej na 3 miejscu, najprawdopodobniej przegrywając w półfinale.

 

  

Fnatic – Mistrzowie turnieju w Katowicach 2015 w nadchodzącym turnieju muszą pokazać się z lepszej strony. Po przegranej z TSM na brytyjskiej ziemi w turnieju FACEIT LAN, kończąc na 3/4 miejscu razem z Virtus.Pro.

Kilka tygodniu temu społeczność CSGO nadała Fnatic tytuł „najsilniejszej drużyny”, mimo tego, że ostatnio nie grali najlepiej. Każdy pamięta mecze EnVyUs, gdzie Fnatic wygrało 16:5 na de_cache oraz przeciwko Virtus.pro, gdzie Fnatic wygrało dwie mapy: de_cache i de_mirage (mapa Virtus.pro). Nie możemy również zapomnieć, że TSM zostało w formie od Dreamhack Bucharest. Tak więc dwa tygodnie później, w szczególności bez TSM w tym wydarzeniu, wiemy jak to może się skończyć.


Flusha jest nowym kapitanem w Fnatic, więc może to być interesujące, jak poprowadzi swoją drużynę w swoim pierwszym turnieju offline. Jednak moja intuicja mówi mi, że jeśli Fnatic będzie miało problemy, wrócą do podstawowych taktyk i Pronax wróci jako kapitan.

Moja prognoza: Fnatic wygra cały turniej, w finale zagra przeciwsko Ninjas in Pyjamas. - 1 miejsce

 

  

Ninjas in Pyjamas -  Nie zdobyli wielu tytułów w ostatnim czasie, ale jeżeli gdzieś jest jakiś finał CSGO, to zawsze starają się go wygrać. Ostatnim razem w pierwszym Gfinity Spring Masters nie udało im się zagrać dobrze w finale BO5 przeciwko EnVyUs. Przegrali również przeciwko TSM w ostatnich tygodniach (FACEIT League 2015) mimo świetnego wyniku z początku: 2-1 na BO3... wygrali 16-1 na inferno.

Jeśli chodzi o ich ostatnie mecze online, to jestem zaniepokojony. NiP mieli już swoje wzloty i upadki. Przegrali 13 rund na Inferno, co było niemałym zaskoczeniem. Szczególnie biorąc pod uwagę, jak silne jest NiP na tej właśnie mapie. Zostali zmiażdżeni przez Virtus.pro 16-3, co znowu powoduje odmienny stosunek do nich. Zwłaszcza pomimo wygranej 2:0 (BO3) przeciwko Na'Vi (który będzie również na Gfinity Spring Masters), gdzie NiP musiało grać dogrywkę na każdej mapie (de_mirage i de_dust2) aby zwyciężyć.

Moja prognoza: NIP będzie w finale, ale przegrają z Fnatic w finale - 2 Miejsce

 

 

Titan - Odkąd zatrzesła się francuska scena po wybrykach KQLY, Titan tak naprawdę nigdy nie był w stanie znaleźć swojego rytmu. Gracze, którzy grają w Titan bezwątpienia posiadają indywidualne umiejętności, dzięki którym mogą konkurować z najlepszymi na świecie. Wydaje mi się, że Kennys jest najlepszym graczem. Mimo tego, Counter-Strike to gra zespołowa i nigdy nie wydaje się, aby drużyna Titan znalazła doskonały wzór aby do wszystkich dotrzeć i kończyć turnieje jednocześnie. Najczęściej mecze są wygrywane przez samego KennyS. Jeżeli Titan chce pokazać swój prawdziwy potencjał, będzie potrzebować więcej niż jednego zawodnika. Podczas turnieju w Katowicach 2014 mogliśmy zobaczyć, jak Titan może być niszczone przez inne drużyny.

Jeśli chodzi o turnieje online... Titan przeżywa bardzo trudne czasy. Nie udało im się zakwalifikować do finałów FACEIT 2015 i nie wyglądało to też zbyt specjalnie w Dallas(ESEA), wygrywali tylko gry, których nie dało się przegrać. Na papierze Titan nie tylko przegrał przeciwko Dignitas na mapie de_cache, ale również przeciwko Hellraisers w trybie BO3 bez jakiejkolwiek walki.

Jednak kto wie, co Titan może pokazać w przyszły weekend w Londynie? 

Moja prognoza: 6 Miejsce

 

 

Natus Vincere (Na'Vi) - są uznawani przez wielu za najlepszy zespół CSI w CS:GO w tej chwili. Mają doskonałe połączenie doświadczenia i konsekwentnej gry z CS 1.6. Zrekrutowali niedawno jednego z najlepszych rosyjskich talentów drużyny Flamie. Guardian to jeden z najbardziej konsekwentnych graczy z AWP w CSGO i wiele razy twierdził, że jest na równi ze zdolnościami KennyS.

O ile obecna forma drużyny jest nieciekawa, Natus Vincere wygląda potężnie. Jeżeli uda im się uniknąć map, na których nie są najlepsi, wtedy szczerze mogą wkraść się do półfinału. Są oni jednym z najlepszych zespołów na de_dust2 w CS:GO w tej chwili. Tak jak większość zespołów CSI, są bardzo dobrze przygotowani do gry na de_mirage.

Nie zapominajmy jak silnie Na'Vi wyglądało na ostatnim finale ESL Pro League. Zajęli wtedy 1 miejsce i zdobyli 15,000 dolarów. Wygrywając przeciwko takim drużynom jak: Titan, TSM, EnVyUs i Virtus.pro.

Moja prognoza: 5 Miejsce

 

 

Virtus.pro - Virtusów nie trzeba przedstawiać. Wprawdzie mój ulubiony zespół (Sorry NIP!), ale jest on głównie znany z tego, że jako pierwszy w historii wygrał turniej na domowym gruncie - mianowicie mam na myśli turniej w Katowicach 2014.

Nie mam zbyt wiele do powiedzenia na temat tej drużyny. Szczerze mówiąc, ostatnio ich forma jest stała. Online - pokonują zespoły, gdzie spodziewałbyś się, że przegrają, a wygrywają mecze, gdzie spodziewałbyś się, że przegrają.

Niestety mają zły nawyk. Bardzo często nie doceniają przeciwnika i przegrywają mecz, przez co zostali nazwani Virtus.throw, ale na szczęście dla Polaków, jeśli chodzi o turnieje LAN, są jednymi z najsilnieszych z drużyn, w wyniku czego oczekuję się od nich, że zagrają dobrze. Ostatnio, turniej zakończyli na szczycie swojej grupy i skończyli na trzecim miejscu. Przegrywając przeciwko Ninjas in Pyjamas.

Wprowadzenie byłego zawodnika ze Złotej Piątki Kubena jako trenera drużyny było kluczową decyzją dla Virtus.pro na początku roku. Czy mają jednak wystarczająco dobre zgranie, aby wygrać? Oczywiście, że tak, ale będzie to trudne, więc zobaczymy, czy będą w stanie zmierzyć się z takimi przeciwnikami jak Fnatic.

Moja prognoza: 4 Miejsce

 

 

Cloud9 - Jak już wcześniej wspominałem, z Cloud9 odszedł Semphis i Shahzam mszcząc się za Skadoodle i Freak'a. Jednak, ostatnio w imprezie Gfinity skończyli na miejscu czwartym.

Na razie nie ma sensu mówić o Skadoodle i Freak'u. Chociaż, czy ten nowy line-up wystarczy i drużyna będzie wyglądać silniej? Moim zdaniem - nie. Jednak nie oczekuję zbyt wiele po drużynie Cloud9. Narazie widzieliśmy nową drużyne Cloud9 tylko raz razem i to zwycięsko. Grali przeciwko Team Liquid na mapie de_overpass, która nie była zbyt dokładnie przekonująca, ale możemy tylko przypuszczać, że drużyna ćwiczy cały czas i skupienia się na doskonaleniu nowych taktyk.

Moja prognoza: 7 Miejsce.

 

 

Team Liquid - Niestety, Team Liquid nie dał rady sprostać zaintesowaniem, przez którą zostali otoczneni gracze drużyny. Liquid naprawdę nie zdołał mnie przekonać. Myślę, że analitcy z FaceIT powiedzieli już wystarczająco dużo na ich temat.

Jednakże Team Liquid będzie brał udział w tym turnieju z graczem flowsicK w stand-in (zastępstwie). Już można będzie sobie wyobrazić jak będą destabilizować gre innych drużyn. Nienawidzę tego mówić, ale nie widzę szansy dla Team Liquid. Dlatego myślę, że nie dojdą wyżej jak na miejsce dziesiąte.

Moja prognoza: 10 Miejsce.

 

 

Vox Eminor -  Diggity! Ale poważnie, nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak Vox Eminor zagra. Oni rzeczywiście nie wyglądali jak najsilniejszy zespół w swoim regionie... Jednakże wystarczyło aby zakwalifikować się do Finałów FACEIT 2015 zastępując odchodzącego TopGun z Yam, którzy dołączyli do drużyny rywali Team Immunity. Są oni bardzo lubieni przez fanów ze względu na ich optymistyczne osobowości. SPUNJ, w szczególności. Poza tym, każdy kocha, gdy widzi zwycięstwo słabszego, prawda?

Niestety, ale muszę być realistą w moich przewidywaniach. Myślę, że Vox nie masz szans ze znacznymi drużynami z Europy, w tym z nowym Cloud9 line-up. Jednak wierzę, że mają szansę przeciwko Team Liquid, ale na ich drodze stoi Team Immunity...

Moja prognoza: 9 Miejsce.

 

 

Team Immunity - Powiedziałem kilka miesięcy temu, że zawsze chciałem zobaczyć jak daleko dojdzie Team Immunity na arenie międzynarodowej, zwłaszcza przeciwko drużynie Vox Eminor.

Byłem w siódmym niebie, gdy zobaczyłem, że Team Immunity z Austrialii zostali zakwalifikowani do FACEIT i nie zawiodłem się. Grali niepewnie na inferno przeciwko Team Liquid, a mimo tego ich występy na de_cache i de_mirage były bardzo dobry, co było ważne, bo znaczyło to, że drużyny z Australii należy brać tak poważnie, jak drużyny ze sceny NA, co jest wielkim krokiem w dobrym kierunku.
Praktyka czyni mistrza. Zespoły takie jak Vox & Immunity zostały zaproszone do wielu mniejszych turniejów europejskich. Każdy z nich uczy się od przeciwników, takich jak mouseSports czy Cloud9.

Team Immunity w tym czasie nie będzie miało pretekstu, że mieli lagi, ponieważ aktualnie znajdują się we Francji po FACEIT LAN i ćwiczyli z drużynami europejskimi. Zarówno oni, jak i Vox będą najprawdopodobniej mieli małą rywalizacja. Chcąc zobaczyć, kto gra lepiej, aby udowodnić, że są lepsi w Australii.

Moja prognoza: 8 Miejsce

 

 

 

 

KYAN1TE przewiduje:

1 Miejsce - Fnatic

2 Miejsce - Ninjas in Pyjamas

3 Miejsce - EnVyUs

4 Miejsce - Virtus.pro

5 Miejsce - Natus Vincere

6 Miejsce - Titan

7 Miejsce - Cloud9

8 Miejsce - Team Immunity

9 Miejsce - Vox Eminor

10 Miejsce - Team Liquid

PRIESt

PRIESt

Petter Nilsson

Your Comments

Please register or login to post comments